Contact Zadzwoń i dowiedz się więcej tel: +48 603 035 855

Wyspy Zielonego Przylądka

Cape Verde - Europejskie Karaiby

Świat żółwi, plaż, wulkanów, muzyki i tańca.

Przyroda na Wyspach Zielonego Przylądka

Spragnieni spokoju.

Wspólnie poszukamy Twojej ulubionej plaży wśród kilkunastu wysp i wysepek. To Ty zdecydujesz czy wolisz radosny gwari nowe towarzystwo mieszkańców okolicznych hoteli czy też miejsca bardziej odosobnione i bezludne. Na Santo Antao i Santiago, będziesz mógł zobaczyć jak rośnie kawa czy herbata. Zastanawiałeś się jak słodka może być trawa(trzcina cukrowa)? Będziesz zaskoczony gdy spróbujesz jak naprawdę smakuje papaya oraz wiele gatunków bananów dojrzewających w międzyzwrotnikowym klimacie.
Tutaj możesz ujrzeć w naturze drzewo smocze, specyficzną odmianę draceny występującą jedynie na niektórych wyspach Atlantyku.
Są tu bajeczne krajobrazy, zielone wąwozy i strome klify, kratery wygasłych wulkanów czy niesamowite, piaszczyste wydmy ciągnące się aż po horyzont. Różnorodność bogactwa przyrodniczego wysp, sprawia wrażenie jakby to nie była lokalna wycieczka a podróż międzykontynentalna.

Aktywność na Wyspach Zielonego Przylądka

Głodni aktywności

Wielbiciele górskich pejzaży będą mogli wspiąć się na najwyższy szczyt archipelagu (wyspa Fogo), czyli wciąż czynny wulkan "Pico" sięgający 2829mnpm. Pragnący adrenaliny mogą liczyć na fantastyczny wiatr do wind i kitesurfingu. Nawietrzne strony wysp obfitują w imponujące fale pozwalając odważnym na dodatkową porcję emocji. Amatorzy podziwiania podwodnych krajobrazów z maską i rurką, przy odrobinie szczęścia, popływają z dużymi żółwiami które są symbolem Wysp Zielonego Przylądka umieszczanym na znaczkach pocztowych, pocztówkach i monetach. Na plażach bezludnej wyspy Saint Luzia znajduje się rezerwat przyrody chroniący miejca lęgowe żółwi.

Kultura Wysp Zielonego Przylądka

Smakosze kultury

Na wyspie Santiago w Praia, słynącej z postkolonialnego klimatu, pospacerujemy nadmorskimi uliczkami z licznymi kawiarenkami, a melomani będą mogli poszukać ducha lirycznej Cesarii Evory. Zewsząd dobiegają radosne dźwięki bębnów i gitar. Gdy podążymy za muzyką, zobaczymy rodzimych artystów siedzących na plażach, placach czy schodach kolorowych domów. Corocznie odbywa się tu również Kriol Jazz Festival przyciągający miłośników dobrej muzyki. W tym roku będzie miał miejsce w dniach 4-11 kwietnia. W połowie sierpnia, w Baia das Gatas na Sao Vicente odbywa się jeden z największych festiwali muzycznych przyciągających artystów nie tylko z kolorowej Afryki ale i ze świata. Sympatycy ludzkiej twórczości, na Santo Antao będą mieli okazję przyjrzeć się historycznym produktom inżynierii kolonialnej w postaci systemów rynien i basenów czy okazałych akweduktów.

To chyba ostatnie takie miejsce na ziemi, gdzie masowa turystyka jeszcze nie dotarła.
Pośpiesz się.

Kiedy?

Wyspy Zielonego Przylądka

Najlepszym okresem do odwiedzin jest czas od listopada do kwietnia. Może to być ciekawy pomysł na spędzenie świąt w ciepłym klimacie. W czasie gdy w europie szarówka, będziesz mógł cieszyć się słońcem i gorącymi plażami. Średnia temperatura w tym okresie waha się w okolicach 24-26 stopni C. Doskonałe miejsce na wypoczynek dla par, panów oraz imprez firmowych.

Sprawdź najbliższy termin

Jak?

Rejsy na Wyspach Zielonego Przylądka

Kilka hoteli można znaleźć jedynie na dwóch głównych wyspach. Dlatego ze względu na wygodę i tamtejsze warunki, najlepiej podróżować katamaranem. Pozwoli to cieszyć się przestrzenią, i możliwością zwiedzenia wielu wysp oraz odosobnionych zatoczek czy cumowania blisko brzegu. Do dyspozycji gości są 3 kabiny dwuosobowe. Czwartą kabinę zajmuje załoga. Zabierz rodzinę lub zaproś przyjaciół

kliknij po więcej

Wymagania i ceny

Cape Verde

Na Wyspach Zielonego Przylądka nie są wymagane żadne szczepienia, jednakże zaleca się szczepienia przeciwko WZW A, BPT i durowi brzusznemu. Cena za cały katamaran wraz z załogą od 4500€/tydzień. Cena za osobę w kabinie dwuosobowej już od 700€/tydzień. Do tego należy doliczyć koszty transportu oraz ok.150€/os za opłaty portowe, paliwo do silników i wyżywienie (w tym dla załogi) oraz wizę płatną na lotnisku. Możesz liczyć na pomoc w organizacji biletów lotniczych.

szczegóły i rezerwacja

Ceny oraz proponowane trasy(na życzenie).


Nie znalazłeś/aś nic dla siebie? Napisz do nas - pomożemy.